Joomla TemplatesWeb HostingFree Joomla Templates
Главная Выпуск 7

PostHeaderIcon Информационный вестник. Выпуск № 7

91034 , г. Луганск , ул.Ватутина ,
дом.89-а , офис 4, e-mail : Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра. ;
тел. 095-190-46-34

ИНФОРМАЦИОННЫЙ ВЕСТНИК

"МОЙ КРЕДИТНЫЙ СОЮЗ"

ВЫПУСК № 7

декабрь  2010г.

Кредитна спілка “Фермер” (м.Старобільськ Луганської області) була створена в лютому 2003 року за підтримки управління агропромислового розвитку райдержадміністрації загальними зборами фермерів Старобільського району. Метою створення спілки було саме задоволення взаємних фінансових потреб фермерів і жителів сусідніх сільськогосподарських районів. З перших днів діяльності спілка розпочала активну співпрацю з фермерами та приватними землевласниками: надавалися кредити для оформлення документів на землю, придбання паливно-мастильних матеріалів, добрив, гербіцидів, посівного матеріала та інші потреби. Приватним землевласникам та особам, що мають особисті селянські господарства – на придбання свійських тварин та птиці.
Наша кредитна спілка вирізняється від інших тим, що її діяльність спрямована на мешканців сільської місцевості, на персічних громадян, тому що місцеві органи влади мало турбуються про соціальний розвиток села.
Тому село – наш простір, наш ринок, наша база. І ми розуміли, що в зв”язку з великою конкуренцією на фінансовому ринку  нашого району, для приближення до наших членів у селі, нам необхідно було шукати  принципово нові форми надання послуг з кредитування мешканців села. Для нашої спілки стало великою подією рішення Канадської програми зміцнення кредитних спілок в Україні про включення нас до Проекту Реплікації моделі сільського кредитування “Розвиток села шляхом кредитної кооперації”. Проект передбачав роботу  з сільською громадою через впровадження соціальних програм. Були вироблені основні принципи входження в сільське кредитування:
По-перше: це підготовка спеціалістів, здатних розуміти специфіку аграрного бізнесу та уміти давати оцінку ризикам у сільгоспвиробництві. Надавати потенційним позичальникам консультації та допомогу в розробці бізнес-планів, знаходити з ними спільну мову та дотримувати  умов співпраці;
По-друге: це розробка стратегії кредитування села, що включає в себе впровадження нових кредитних продуктів, розроблена система оцінки агро-позичальника, система моніторингу, залучення до співпраці партнерів.
Проведено декілька навчальних та практичних семінарів в яких взяли активну участь фермери та приватні землевласники, які ведуть або бажають розпочати свій власний бізнес, проведений семінар «Плануй майбутнє».
Після прийняття певних рішень, затвердження  стратегічних напрямків впровадження проекту ми почали працювати і на сьогодні ми маємо, позитивний результат. Ми набуваємо досвід роботи безпосередньо з сільською громадою за підтримки сільських рад з якими укладені Угоди про співпрацю.
Спільно  з сільськими Радами   проводяться такі заходи, як “Свято овочівників”, проводяться зустрічі з  представниками Обласної дорадчої служби які  надають консультації про нові технології вирощування  овочів, крапельне зрошування  і таке інше.
Кредитною спілкою вже традиційно проводяться акції пільгового кредитування на вирощування овочів.
Кредитна спілка “Фермер” взяла шефство над дитячим садком та Ветеранською організацією однієї з сільських Рад. На сьогодні не проходить ні одно міроприємство в цьому селі без нашої участі. Після такої дієвої реклами, всі мешканці, які не є членами нашої спілки, звертаються за фінансовою допомогою тільки до нас.   
Наш сільський кредитний інспектор безпосередньо в селі надає консультаційну допомогу про фінансові послуги, вивчає проблеми та допомогає їх вирішувати, надає допомогу по оформленню документів  для отримання кредитів.  
На перший погляд розвиток “Зеленого туризму” в нашому степовому краї не властиво. Але зроблені перші кроки по розвитку цього альтернативного бізнесу на селі, виявлені зацікавлені особи, проведено пільгове кредитування і вже декілька садиб  приймають туристів.    
Кредитна спілка “Фермер” надає фінансові кредити:
•    “Сільгосптехніка в кредит”
Мета: закупівля сільгосптехніки вітчизняного виробництва.
•    “Фермерський”
Мета: Розвиток фермерських господарств.
•    “Придбання добрив”
Мета: придбання якісних засобів захисту рослин вітчизняного та іноземного виробництва за рахунок кредитних коштів.
•    “Розвиток тепличного господарства”
Мета: придбання насіння, матеріалів для монтажу теплиць, системи крапельного зрошення, мінеральних добрив, хімічних препаратів для вирощування овочів.
•    “Підприємницька діяльність на селі”
Мета: сприяння розвитку та подальшому зростанню бізнесу,        розвиток альтернативного бізнесу на селі “Зелений  туризм”.
•    Кредити на соціальні потреби:  лікування, освіта, ремонт та         
придбання житла, придбання побутової техніки.

Станом на 1 жовтня 2010 року спілка має 3 Відділення в сусідніх районах, кількість членів 4015 осіб, активи 4млн. 380тис. 402грн., капітал 2млн. 13тис. тобто 46%  від суми активів в тому числі резервний капітал складає 1млн. 689тис.612  грн. За 9 місяців 2010 року надано  кредитів на загальну суму 5 млн. 029 тис. 534грн. Пріоритетом було надання кредитів сільгоспвиробникам.

Кредитна спілка “Фермер”:
•    Має високу фінансову стабільність;
•    Займає високий фінансовий рейтинг серед кредитних спілок України;
•    Має Сертифікат відповідності міжнародним стандартам демократичного управління, прозорої діяльності та фінансової стабільності;

Голова правління у 2009 році нагороджена Грамотою   Міністерства аграрної політики України за фінансову  підтримку       фермерських господарств Старобільського району.
По даним Держкомстату України (Європейський стандарт Рейтингування згідно профілюючого КВЕД “надання кредитів”) присвоєно статус “Підприємство року 2010”, голові правління присвоєна відзнака     “Керівник  року  2010”
92700,  Луганська область,  м.Старобільськ,
вул..Комунарів №42/3,  Кредитна спілка “Фермер”

Последнее обновление (02.02.12 04:14)

 
Статистика
Пользователей : 2903
Статей : 61
Ссылки : 7
Просмотрено статей : 100226
Последние новости